Atrakcje Gubałówki

Gubałówka to górski grzbiet znajdujący się na terenie Zakopanego, Kościeliska oraz najwyżej położonej w Polsce wsi Ząb.

Charakterystycznym punktem widocznym z całej okolicy jest wieża radiowo-telewizyjna, ale atrakcji turystycznych jest tu wiele. Na pewno są nimi kolej linowo-terenowa oraz dwa wyciągi krzesełkowe wiodące na Gubałówkę oraz na sąsiedni Butorowy Wierch. Charakterystyczny deptak o długości nieco ponad kilometra oferuje turystom możliwość podziwiania pięknej panoramy Tatr z Giewontem na pierwszym planie.

Oferta gastronomiczna kilku restauracji i wielu punktów małej gastronomii nie pozwoli zwiedzającym zgłodnieć. Można skorzystać z toru saneczkowego, zwiedzić okolicę na quadach i rowerach górskich. Ciekawostką jest możliwość połączenia atrakcji wyjazdu na górę kolejką, a zjazdu rowerem. Jest tu park linowy, a nawet… pole golfowe. Wzdłuż deptaku ustawione są różne atrakcje spotykane w wielu innych kurortach, jak gry zręcznościowe, stoiska z warkoczykami, można sobie zrobić zdjęcie w góralskim ubraniu, lub z owczarkiem podhalańskim.

Całe pasmo ma też historię związaną ze św. Janem Pawłem II – w 1997 r. przejechał tędy z Zakopanego do Ludźmierza, stąd funkcjonuje tu też alternatywna nazwa, Droga Papieska, a w kilku miejscach można napotkać obeliski upamiętniające tamto wydarzenie. Zimą oprócz stoku narciarskiego działa wypożyczalnia skuterów śnieżnych organizująca wycieczki po okolicy (nawet z witaniem Nowego Roku!), najmłodsi mogą pobawić się w snowparku, a szlaki turystyczne warto zwiedzić na rakietach śnieżnych. Alternatywą spędzenia wolnego czasu jest tez przejażdżka psim zaprzęgiem. Reasumując, na Gubałówce nie da się nudzić ani latem, ani zimą.

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *