Atrakcje na Gubałówce

Planując podróż do Zakopanego warto pamiętać o jego symbolu – Gubałówce. Bez wizyty na tym szczycie, po powrocie do domu na pewno poczujemy niedosyt. Nie jest on wysoki, tym samym dostępny i chętnie wybierany np. przez rodziców podróżujących ze swoimi pociechami. Na Gubałówkę można wybrać się pieszo – trasa nie jest skomplikowana. Inną opcją jest skorzystanie z kolejki linowo-terenowej.

Krajobrazy, jakie widzimy ze szczytu tej góry potrafią oczarować. Spędźmy tam tyle czasu, by nacieszyć się nimi, poobserwować otoczenie, dać sobie szansę na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków. Pamiętajmy, że w górach, jak nigdzie indziej relaksujemy się, odreagowujemy stres, spoglądamy na różne sprawy z dystansem. Widoki dostępne z Gubałówki są niewyobrażalnie piękne. Zwykle doceniają je nawet turyści, którzy uważają, że odporni są na uroki natury.

Pejzaże to nie wszystko…

Osoby, które zamierzają poznać miasto pod Giewontem i jego największe zalety, chętnie wpisują w internetowe wyszukiwarki hasło typu – Zakopane Gubałówka. Prędko przekonują się, że słynny szczyt oferuje o wiele więcej niż tylko bajeczne krajobrazy.

Oczywiście będąc na górze warto wstąpić do restauracji i poznać smaki lokalnej kuchni, czy zrobić w sklepie zakupy. Kiedy już posilimy się i nabędziemy pamiątki, nawet przez myśl nam nie przejdzie, by wracać. Atrakcji na Gubałówce nie brakuje!

Zimą przyciąga snowpark, poszalejemy na nartach, czy łyżwach. Latem koniecznie trzeba skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Wózki osiągają prędkość 23km/h! Frajdy i uśmiechu będzie masa! Ceniący rozrywki z adrenaliną chętnie wybiorą się do parku linowego. Na Gubałówce organizowane są również koncerty, które ucieszą miłośników muzyki.

Gubałówka – atrakcje dla dzieci – warto poznać tą ofertę. Najmłodsi mają przecież swoje wymagania i nie tolerują nudy. W okresie letnim na szczycie proponowane są im zajęcia jak np. lepienie z gliny, czy taniec. Śmiało więc można je zabrać i mieć pewność, że wycieczka będzie dla nich ciekawym doświadczeniem i miło spędzą czas.