Trasy rowerowe – Zakopane

Będąc w Tatrach nie musimy martwić się o to, że nasz wypoczynek będzie nudny. Piękne widoki, fascynująca przyroda, ciekawa kultura, cenne zabytki – każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Oczywiście, o ile warunki pogodowe pozwalają, warto spędzać czas na świeżym powietrzu, by móc nacieszyć się niesamowitą atmosferą i być blisko natury. Region można zwiedzać wędrując, ale jest też inna opcja. Doskonałym pomysłem są przejażdżki rowerowe.

Polubić aktywność

Wycieczki na dwóch kółkach doskonale wpływają na nasze zdrowie fizyczne, ale też na samopoczucie. Podczas wysiłku uwalniane są odpowiedzialne za dobry nastrój endorfiny. Skupiając uwagę na miejscu, w którym jesteśmy, na podziwianiu widoków, relaksujemy się i zapominamy, co znaczy słowo „stres”. Miło jest odciąć się od codziennych obowiązków i ruszyć gdzieś, gdzie czeka na nas cudna przyroda, cisza i spokój.

Sporo osób uważa, że aby przemierzać na jednośladzie górskie tereny trzeba mieć znakomitą kondycję. Rzeczywiście, jazda bywa wymagająca i różni się od tej po nizinach, ale dostępne są ścieżki o zróżnicowanym stopniu trudności, dlatego zarówno doświadczeni cykliści, jak i amatorzy bez trudu wybiorą odpowiedni dla siebie odcinek.

Zakopane trasy rowerowe – po wpisaniu tego hasła do wyszukiwarki internetowej, widzimy, że jest sporo miejsc przeznaczonych dla miłośników wycieczek na dwóch kółkach. Popularnością cieszy się np. ok. 12 km szlak architektury drewnianej. Pokonując go poznajemy obiekty wybudowane w stylu zakopiańskim. Inną propozycją jest równie łatwa, ok. 10 km trasa – Zakopane – Krzeptówki – Zakopane. Wybierając ją mamy okazję podziwiać nie tylko urocze krajobrazy, ale też Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Trudniejsza, ale bardzo ciekawa jest trasa – Zakopane – Gubałówka – Chochołów – Witów – Zakopane o długości ok. 30 km. Rozpoczyna się wjazdem na Gubałówkę i daje możliwość zobaczenia m.in. „żywego skansenu budownictwa podhalańskiego”. Doświadczeni rowerzyści chętnie zdecydują się na 38 km trasę – Zakopane – Droga pod Reglami – Dolina Chochołowska – Zakopane. Największą jej atrakcją jest przejazd przez Tatrzański Park Narodowy, miejsce, które zauroczy nawet bardzo wymagających turystów, sądzących, że są niewrażliwi na piękno natury. Dodatkowo wybierając tą trasę możemy zobaczyć drewniany kościółek znany ze słynnego filmu „Janosik”.

Odpoczywając w Zakopanem warto wypożyczyć rower i ruszyć przed siebie, przekonać się, w jak urzekającym miejscu jesteśmy i jak wygląda górski świat z perspektywy dwóch kółek. Na pewno miłych wrażeń nie zabraknie.